yaka
Administrator
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 1696
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
|
TAROCISTKA DANUTA:
Dzisiaj kolejna karta osobowa tarocie – Król Mieczy. Zbliżamy się do końca w pewnym sensie jakby tego królestwa mieczy, królestwa intelektu, królestwa które wydaje się być chłodne i rzeczywiście może być chłodne , bo jednak tam nie uczucia , nie emocje dominują ale przede wszystkim – analiza, wniosek. , chłodny intelekt.
Król Mieczy jest powietrzem powietrza. Jest jakby kumulacją tego trygonu powietrznego. , tego intelektu. Tu moglibyśmy określić , że właściwie tylko i wyłącznie myśl, tylko i wyłącznie wniosek , analiza, i tylko i wyłącznie to co zrodzi się w jego głowie jest tym co stanowi wyznacznik jego działań w życiu codziennym.
Jest panem przestrzeni zodiakalnej ostatniej dekady Koziorożca i dwóch pierwszych dekad Wodnika. Powiedziałabym , że Wodnik jako znak zodiaku zawsze jest symbolem tej takiej wolności myśli. , tego poszukiwania nowinek, najnowszych rozwiązań, w pewnym sensie myślę, że własnie poniekąd jakby wszelkiego rodzaju koncepcje tworzenia Internetu i łamania tych ograniczeń fizycznych przyświecały zdecydowanie z pozycji Wodnika a tu, tu ja bym powiedziała Król Mieczy jest absolutnie nieskrępowany sferą fizyczna czyli realizuje przede wszystkim w tej sferze intelektualnych rozmyślań natomiast w pewnym sensie staje się niewolnikiem tego wszystkiego.
Przy tej karcie, przy określeniu charakteru danej osobowości problem polega na tym, że nawet cały plan karty stworzonej przez Crowleya jest na planie figur geometrycznych. , figur z bardzo ostrymi kantami. Z takimi przestrzeniami które od razu na pierwszy rzut oka nie tworzą takiej ciepłej przyjaznej atmosfery. Nie jest to karta, którą można by nazwać karta zapraszającą. , mimo, że król Mieczy nie ma problemu jeśli chodzi o tzw. współprace z innymi.
Jeżeli przyjrzycie się Państwo karcie i to własnie karcie Crowleya jest cos co wyróżnia kartę Króla Mieczy z pośród wszystkich innych kart królewskich. Każdy inny król do swojego zaprzęgu ma zaprzęgnięte zwierzę . Zwierzę które wyraża dany trygon. Natomiast król Mieczy jako jedyny ma w swoim zaprzęgu po pierwsze – nie jedno cos co ciągnie jego zaprzęg tylko trzy . i pozwala zrozumieć rodzaj działań myślowych jakie dokonują się w głowie Króla Mieczy. Co jest jeszcze ciekawe? - Nie ma tam zwierzęcia. , nie ma tam symbolicznego zwierzęcia danego trygonu. Do jego tego wozu zaprzęgnięte są dzieci. Zaprzęgnięte są dzieci które sprawiają wrażenie takich elfów. One nawet nie są ukierunkowane na ruch. One są przedstawione jakby w takich pląsach w których każde z dzieci pląsa sobie w inną stronę. To jest pewien rodzaj informacji dotyczącej naszego Króla Mieczy. Choć z reguły ta karta jest przez wielu opisywana jako mężczyzna stanowczy, stateczny , mężczyzna myśliciel ale ktoś na kogo można liczyć, ktoś kto jest wyrazem czystego intelektu ale posiądniętego intelektu. Tak patrząc na kartę Crowleya zaczynamy rozumieć dlaczego nie można się jakby do końca oprzeć w swoim zaufaniu na słowie , które wyraża Król Mieczy. Te pląsające dzieci są symbolem – po pierwsze – ilości myśli , łatwości poruszania się bo ten Rydwan ciągnięty przez te dzieci ma bardzo dużą łatwość ruszenia ale świadczy też o ogromnej przypadkowości. Świadczy o braku ukierunkowania. Jeśli sobie wyobrazimy takie rozbrykane elfy , które, każdy ciągnie w inna stronę ten zaprzęg królewski to zaczynamy rozumieć, że ten ruch nie jest płynny, ten ruch nie jest ukierunkowany , ten ruch może zadziać się w każdej chwili i może potoczyć się w każdym kierunku. Właściwie w zależności od tego , który z tych elfów jest w danym momencie w silniejszej sile sprawczej. Już taki podobny obraz znamy z Rydwanu. Tam też mamy informacje o tym, że dwa przeciwstawne poniekąd sobie zwierzęta są siłą napędową tego Rydwanu. Zawsze w tej przestrodze jest „staraj się synchronizować to, staraj się ukierunkować. „ Ale już trzy do ogarnięcia to chyba trochę za dużo.
Natomiast te figury geometryczne towarzyszące tej karcie są również w pewnym sensie jakby informacją , że nic nie ma ostatecznego kształtu. Ilość tych figur wskazuje na rozproszenie tych myśli. To co powinien teoretycznie zaprzeczać sobą wymiar króla. Kogoś kto tak naprawdę powinien stanowić władzę. Tu zaczyna się troszkę taka informacja o tym, że myśl jest zdecydowanie domeną tej osobowości. Ale ta myśl jest myślą rozbieganą. Ta myśl jest myślą podążającą w różnych kierunkach. Ta myśl nie jest ukierunkowana na jeden konkretny cel.
I to jest takie podstawowe przesłanie tej karty. – niezdecydowanie. I wydawałoby się, że król sam sobą reprezentuje stateczność, reprezentuje wolę podjętą i wprowadzoną życie . Tu dostajemy ten taki troszkę paradoks, że władca danego królestwa powietrza jest kimś kto w każdej chwili może i zmienia opinię o danej sytuacji.
Stąd też jeśli mamy takiego króla Mieczy koło siebie to z jednej strony zdecydowanie jest to ktoś kto pozwala nam się rozwijać intelektualnie. Ale nie poprzez przekazanie nam schematu czy schematycznej wiedzy , nie poprzez danie nam jakiejś recepty , nie poprzez jednoznaczne opisanie nam danej przestrzeni ale przede wszystkim pozwala nam się rozwijać w tzw. akademickich polemikach. Król Mieczy jest absolutnie doskonały w akademickich polemikach. , w akademickich dyskusjach, w gdybaniach i w przestrzeni która umożliwia nam bardzo częstą zmianę decyzji czy zmianę naszego poglądu w momencie kiedy dostrzegamy jakieś dodatkowe aspekty danej sprawy., w momencie kiedy nasza uwaga zostanie przykuta do czegoś co w danej sytuacji , w danej chwili wydaje nam się najistotniej przemawiające za,,,, Ja bym powiedziała – Król Mieczy jest kimś kto wyraża takie zabawne powiedzenie –„ jestem za a nawet przeciw”. Tu jest dokładnie energetyczny obraz karty Króla Mieczy. Stąd jest to ktoś kto tworzy wokół nas przestrzeń a jest to przestrzeń gdzie będą się toczyły liczne dysputy ale bez zamknięcia w ramie, bez ustalenia ostatecznego wniosku który byłby wnioskiem miarodajnym. On będzie nam w tej swojej przestrzeni pozwalał pomykać na tej naszej myśli i nawet niekoniecznie będzie próbował nas przywoływać do porządku aczkolwiek chcąc potraktować go jako autorytet będziemy mieli problem, bo to co wczoraj zostało przez niego uznane jako jedynie słuszna prawda jutro ta prawdą być może przestać a wręcz na pewno przestanie być tą prawdą.
Tak funkcjonuje Król Mieczy. Decyzja która jest decyzja przez niego podjętą dziś nie jest absolutnie miarodajna decyzja jutro. Dlaczego? – dlatego, że cały czas jego umysł pracuje i cały czas idzie w system rozważania czy aby na pewno jest to słuszna decyzja.
Król Mieczy – oczywiście opowiadamy o karcie Crowleya, bo jest to talia która w pewnym sensie najlepiej obrazuje to co jest kwintesencja danego przesłania jeśli chodzi o przestrzeń określającą przez tarota.
Król Mieczy – w jednym reku trzyma miecz., który jest oczywiście symbolem jasnej myśli intelektu , wniosku który jest symbolem postanowienia natomiast w drugim ręku trzyma sierp., który jest symbolem tego, że zostanie ścięte to co zostało przed chwilą stworzone. Czyli w pewnym sensie Król Mieczy dokonuje takiej trochę jakby autodestrukcji intelektualnej tworząc wniosek i jednocześnie natychmiast negując go. , natychmiast wywracając się w inna stronę.
Żyjąc na co dzień z Królem Mieczy jeśli jest to układ partnerski na czym powinnyśmy się skupić ? – na tym, żeby nie inspirować go do myślenia na temat naszego związku.
Jeżeli w jakikolwiek sposób będziemy próbowali Króla Mieczy ciągnąc w analizę związku, w próbę poprawy tego związku czy nawet zapytamy się : co myślisz o naszym związku? – to jest to ten dzień w którym zaczyna się destrukcja i to destrukcja wynikająca z ciągłego poddawania analizie i wcale nie poprawimy relacji w związku , wręcz przeciwnie, któregoś dnia wniosek może być – nie podoba mi się tutaj . Wniosek może być chłodnej nie tyle kalkulacji ale oceny sytuacji że, : ja w tym związku nie realizuję się .” „ja w tym związku nie odnajduję się”, Stąd jako partner króla Mieczy należy absolutnie unikać zwracania jego uwagi na związek.
Jeśli jest to ktoś kto tworzy czy współtworzy nasz system zawodowy pamiętać należy o tym, że decyzje podejmowane przez króla Mieczy będą decyzjami które niekoniecznie zostaną wprowadzone , będą ulegały ciągłym modyfikacjom , zmianom i „jestem za a nawet przeciw’ czyli to co dziś zostanie uznane za prawidłową koncepcje – jutro zostanie zanegowane. Stąd bycie podwładnym Króla Mieczy jest to siedzenie na intelektualnym wulkanie , który co chwila wybucha i nie wiemy czy koncesja zostanie zniszczona , czy koncesja zostanie przywrócona. Jest to pewien rodzaj trudności w podjęciu decyzji która jest decyzja ostateczna.
Jeśli sięgamy po wiedzę do Króla Mieczy czyli jeżeli jest to osoba która w pewnym sensie symbolizuje czy to naszego mentora , czy to naszego nauczyciela czy wykładowcę pojawia się problem natury stworzenia wspólnej myśli , wspólnego wniosku. Dzisiejsze ustalenia jutro zostaną zanegowane. , jutro pojawi się nowa koncepcja.
Tylko współczuć tym , którzy Pisza prace u Króla Mieczy, bo wszelki8ego rodzaju wytyczne jakie dostana dziś czy uwagi jakie dostana dziś do których się zastosują zostaną niestety ale zanegowane jutro. Więc tu należałoby nie zasięgać porady tylko stworzyć dana prace i ja obronić ale obronić ja w systemie, wolnej, akademickiej rozprawy a nie podawania faktów bo dane fakty mogą zostać wykorzystane przeciwko naszej koncepcji.
Jeśli mamy do czynienia z lekarzem , który jest obrazowany przez króla Mieczy mogą się niestety ale pojawiać dość częste zmiany koncepcji leczenia.
Król Mieczy w swojej tej naturze przesłania wyraża czy obrazuje chirurga i prokuratora. Mając jasno określony cel działania pod wpływem dodatkowych sytuacji jakie się pojawiają to powoduje kolejny raz analizę danego problemu, będzie zmieniał nie tylko pole zabiegu ale z oskarżenia może niestety wycofywać się w obronę a czasami nawet jakby dochodzić do wniosku, że dane oskarżenie jest bezpodstawne i podstawę oskarżenia musi Stanowic zupełnie cos innego. Bo już obrońca będzie ukierunkowany na jakiś określony cel. Natomiast sam fakt kolejnej analizy , ujawniania kolejnych jakichś sytuacji będzie powodował zmiany w systemie wyciągania wniosków.
Jeśli nasze dziecko jest symbolizowane przez Króla Mieczy to wtedy musimy niestety brać pod uwagę to , że będzie to osoba która dziś cokolwiek przyobiecując jutro będzie zmieniała koncepcje na swoje życie. W takiej sytuacji kiedy Król Mieczy obrazuje w jakim kierunku podjąć kształcenie czyli w jakim kierunku ktoś chciałby podjąć kształcenie może wystąpić problem takiej troszkę natury , że wszystko może inspirować do zmiany wcześniej jasno określonych założeń.
Stąd jaki jest wniosek z analizy Króla Mieczy?
- to jest ten fragment który dla państwa przygotowałam jako takie podsumowanie króla Mieczy –
„ jeśli człowiek ma czas zastanawiać się nad podjęciem decyzji najczęściej rezygnuje. „ – stąd ilekroć mamy do podjęcia decyzje ważne nie wchodźmy nigdy w króla Mieczy. W tym wypadku zdecydowanie korzystniejsza w strukturze myślowej będzie Królowa Mieczy , która odetnie się od czynnika zewnętrznego i stworzy taką jasną myśl kierującą ja tylko i wyłącznie w stronę gdzie dotrzeć chce. , udowodnić to co udowodni chce. Natomiast król Mieczy będzie w symbolice tej karty będzie obrazował przede wszystkim brak możliwości podjęcia decyzji , która będzie decyzja wprowadzoną w życie.
|
|