yaka
Administrator
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 1696
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
|
System Derywacyjny: Post Jasmin z Forum Sollunari:
Derywacja jest dość wdzięcznym instrumentem uzupełniającym analizę radix. Moim zdaniem pomaga rozwijać wyobraźnię astrologa. Po wyuczeniu się patrzenia derywacyjnego na horoskop, następuje to automatycznie i -używając stosownej przenośni - działa jak magiczny instrument.
Najprościej mówiąc, derywacja to spojrzenie na radix z puktu widzenia konkretnego domu horoskopowego. Dodatkowe i wzbogacające ale nie zastępujące interpretację radix. A więc po pierwsze trzeba założyć, że w analizie astrologicznej posługujemy się systemem domów. Ważne jest zadanie pytania horoskopowi a raczej zadanie pytania domowi horoskopu. W ten sposób możemy zbadać i spojrzeć pod innym kątem np. na naszego ojca i wtedy jako Asc ustawiamy wierzchołek IV domu naszego radix. (Taką funkcję mają programy komputerowe. ) Dzięki temu "magicznemu" przesunięciu otrzymujemy nowy ale stary horoskop, który odpowiada wszystkim 12 sferom życia czyli 12 domom naszego ojca. Najprościej oczywiście analizować horoskop natalny ojca, ale w sytuacji, kiedy ktoś ojca nie zna, to może ustalić wiele spraw i rozwiązać swoje główne problemy z nim związane, np. jak nieobecność ojca w życiu wpłynęła na związki.
Oczywiście te same wnioski możemy wysnuć z radix-u , ale z doświadczenia wiem, że derywacja czasem otwiera oczy i można zobaczyć coś, czego do tej pory nie widzieliśmy , choć wgapialiśmy się w nasz radix do bólu gałek ocznych. Np. ja mam Słońce w III domu w koniunkcji z Wenus, co świadczy m.in. o tym, że ważne są dla mnie relacje z rodzeństwem. Po derywacji wierzchołka III domu Słońce znajduje się w domu IX , z czego wniosek, że również mam do spełnienia względem nich rolę przewodnika i nauczyciela, ale także, co nie wynika tak jasno z radix- że jestem najstarsza z rodzeństwa. Owszem przyjmowanie roli nauczyciela wynika z pozycji dekanatu i dwady i to można wywieść z pozycji zodiakalnej mojego Słońca (bez potrzeby derywacji) -przy założeniu , że stosujemy dekanaty i dwady w interpretacji radix.
|
|